banner2022

Kyudo nad Wartą – Heki Summer 2022

Zapraszamy na imprezę sportową promującą tradycyjne łucznictwo japońskie. Dla łuczników z różnych krajów europejskich będzie to okazja do wspólnej praktyki, a dla mieszkańców Poznania – do poznania niezwykłej dyscypliny, jaką jest Kyudo.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Centrum TENGUKAI i Klub Kyudo TAMETOMO, wspierani przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, będą mieć przyjemność gościć dwóch instruktorów z Japonii – Kena Kurosu i Kazuo Ueno. Pod ich okiem uczestnicy imprezy, reprezentujący różne style łucznicze, będą ćwiczyć trzy dni, wymieniając doświadczenia, rozwijając umiejętności i integrując się po przerwie wymuszonej pandemią.

Dla widowni, dla której otwarta będzie trybuna, będzie to szansa do zapoznania się bliżej z Kyudo – japońskim tradycyjnym łucznictwem – które istnieje już od ponad 700 lat. Jest ono nie tylko dyscypliną strzelecką, ale także stylem życia: pełnym szacunku dla innych, dla tradycji, kładącym nacisk na rozwój i harmonijne funkcjonowanie w otoczeniu. Istotną rolę odgrywają w nim wartości wspierające elementarne dążenia człowieka do Prawdy, Dobra i Piękna (Shin, Zen, Bi), harmonia ruchu, precyzja i uważność prowadząca do idealnego – prawdziwego strzału.

Impreza odbędzie się 14-16 sierpnia 2022 na Hali Sportowej LO Św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera

INSTRUKTORZY

Ken Kurosu (黒須 憲)

Profesor Uniwersytetu Tōhoku Gakuin, Katedra Nauk Humanistycznych, Wydział Sztuk Wyzwolonych.
Urodzony w prefekturze Miyagi w 1956 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Tsukubie. Należy do Japońskiej Akademii Budō, Japońskiego Towarzystwa Wychowania Fizycznego oraz Japońskiego Towarzystwa Edukacji Sportowej. Specjalizuje się w teorii sztuk walki, teorii kultury sportowej i łucznictwie Kyūdō.
Jest współautorem książek: „Poszukiwanie kulturyBudō” oraz „Mała encyklopedia łucznictwa”.
Zaczął trenować Kyūdōw 1972 roku i uczył się w szkole Heki-ryū Insai-ha od Genshirō Inagaki (9 Dan). Od 1979 roku prowadzi seminaria łucznicze w Europie. Obecnie przewodniczy grupę Heki-ryū Dateinsai-ha.

 

Kazuo Ueno (上野 和男)

Urodzony w prefekturze Fukushima w 1957 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Tōhoku Gakuin. Rozpoczął trenowanie kyūdō w szkole Heki-ryū insai-ha w 1973 roku.
Od 1981 roku Inżynier maszyn w Tōhoku RICOH co. Obecnie bierze czynny udział w działalności klubów kyūdō: klubie absolwentów Uniwersytetu Tōhoku Gakuin, Kōyō-kai oraz w klubie Kyūdō Sendai-Minami. W 2020 roku zdał na 5 dan ANKF.
Poza kyūdō jego hobby to zwiedzanie muzeów.

TRENINGI

Treningi odbywają się na sali gimnastycznej przy ulicy Garbary 20. Wejście od ul. Garbary lub Marii Magdaleny.

KENDO
poniedziałki 18:30 - 20:00
wtorki 18:30 - 20:30
czwartki 18:30 - 20:30
sobota (asa-geiko) 8:30-9:30

IAIDO
poniedziałki 20:00 - 21:30
środy 18:30 - 20:30

KYUDO
środy 18:30 - 20:30
piątki 18.30 - 21.00 Hala Sportowa LO Św. Marii Magdaleny

KONTAKT

STOWARZYSZENIE
CTSJ TENGUKAI
ul. Grottgera 4a/17
60-757 Poznań

kendo@tengukai.pl
kyudo@tengukai.pl
iaido@tengukai.pl